Pro bono

Чорнозуб Л.В.

Чорнозуб Лириса Василівна

в.о. куратора Юридичної клініки Миколаївського інституту права

Адреса: 54000, вул. Генерала Карпенка, б. 18


Запис на консультацію

середа з 10:00 до 13:00


Графік роботи:

кожен вівторок з 14:00 до 16:30

Місія “Pro bono”

В умовах сучасного життя кожен із нас хоче бути впевненим у тому, що він не самотній, що є люди які можуть надати допомогу у складних життєвих ситуаціях, тому Юридична клініка Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» готує кваліфікованих юристів, які завжди готові надати юридичну допомогу кожному хто її потребує.

Мета діяльності юридичної клініки Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» залишається незмінною та є дуалістичною. Важливо пам’ятати, що найголовнішим є виховання нового покоління юристів, пов’язане з набуттям студентами університету досвіду практичної діяльності з захисту прав, свобод та інтересів людини, формуванням у них усвідомлення важливої ролі правника в суспільстві, розумінням соціальних проблем та бажанням забезпечити незахищеним громадянам доступ до безоплатної правової допомоги та правосуддя. І звичайно – безпосереднє надання студентами університету безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення під пильним керівництвом викладачів-кураторів Миколаївського інституту права та практикуючих юристів.

Юридична клініка постійно практикує представництво юристами І та ІІ категорії інтересів громадян у судах, інших органах державної влади та місцевого самоврядування. На базі Юридичної клініки постійно проводяться правоосвітні заходи з різними категоріями громадян. Зважаючи на актуальні проблеми сьогодення, у Юридичній клініці були відкриті ініціативні групи з правової допомоги особам з тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщенним особам та група з правової допомоги морякам.

Крім того, Юридична клініка використовується як база для проходження студентами університету навчальної (ознайомчої), виробничої, переддипломної та магістерської практики, що допомагає поліпшити і розвити навички майбутньому юристу.

Основною формою діяльності Юридичної клініки є її діяльність як громадської приймальні, у межах якої студенти та аспіранти під пильним керівництвом кураторів надають незахищеним верствам населення безкоштовну правову допомогу шляхом усного консультування з юридичних питань, складанням процесуальних документів (позовних заяв, скарг, клопотань тощо) та правової допомога недієздатним громадянам, а також виїзної консультації. Враховуючи сучасний темп життя не менш важливим є функція – Юридична клініка он-лайн, де громадяни, дистанційно, за допомогою електронної пошти та сайту Юридичної клініки, можуть отримати відповіді на важливі для них юридичні питання.

Починаючи з жовтня 2019 р. директором МІП, доцентом Фасієм Богданом Володимировичем була відновлена робота Юридичної клініки Миколаївсього інституту права НУ «ОЮА» в якій студенти та професорсько-викладацький склад надають безкоштовну правову допомогу мешканцям Миколаївщини.

Команда

Височин Дмитро Олександрович

71A9D00E-FA28-400C-AF0C-57D7C34A1B5E

Оксентюк Катерина Олександрівна